Nowy numer 07/2024 Archiwum

Grosz za kilometr

Pojazdy na misjach są o wiele bardziej potrzebne niż w naszej rzeczywistości, gdzie niemal wszędzie dociera komunikacja publiczna. Jest okazja, by wesprzeć misjonarzy w pozyskaniu niezbędnych dla nich środków transportu.

Rozpoczynamy właśnie Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, w którym modlić się będziemy o bezpieczne podróże, a kierowcy i pojazdy otrzymają specjalne błogosławieństwo. W tym czasie warto też pomyśleć o tych, którzy do dobrego pełnienia swojej służby potrzebują odpowiednich środków transportu, a nie zawsze mają je pod ręką. Ta sytuacja dotyczy wielu misjonarzy, przemierzających często dziesiątki kilometrów, by spotkać się z wiernymi. Dlatego stowarzyszenie MIVA Polska już po raz 23. organizuje „Akcję św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr”, podczas której zbiera fundusze na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Szymon Babuchowski

Kierownik działu „Kultura”

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Przez cztery lata pracował jako nauczyciel języka polskiego, w „Gościu” jest od 2004 roku. Poeta, autor pięciu tomów wierszy. Dwa ostatnie były nominowane do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego, a „Jak daleko” został dodatkowo uhonorowany Orfeuszem Czytelników. Laureat Nagrody Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba, stypendysta Fundacji Grazella im. Anny Siemieńskiej. Tłumaczony na język hiszpański, francuski, serbski, chorwacki, czarnogórski, czeski i słoweński. W latach 2008-2016 prowadził dział poetycki w magazynie „44/ Czterdzieści i Cztery”. Wraz z zespołem Dobre Ludzie nagrał płyty: Łagodne przejście (2015) i Dalej (2019). Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej „Kościół na końcu świata” oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen „Niebo będzie później”. Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Natalia Niemen i Stanisław Soyka.

Kontakt:
szymon.babuchowski@gosc.pl
Więcej artykułów Szymona Babuchowskiego