Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kościół w Tarsie otwarty na stałe?

Turcja. Jest szansa, że działający dotąd jako muzeum kościół św. Pawła w Tarsie będzie dostępny dla wiernych, którzy chcą odprawiać w nim nabożeństwa, bez konieczności pytania władz o zgodę.

Według informacji bp. Padovese, rząd Turcji przedłużył na czas nieokreślony zgodę na odprawianie chrześcijańskich nabożeństw, wydaną początkowo tylko na czas Roku Świętego Pawła. Ostateczna decyzja leży teraz w rękach władz lokalnych w Tarsie.

Jedynie one mogą zadecydować, czy wydadzą zezwolenie na odprawianie nabożeństw chrześcijańskich w kościele św. Pawła tylko na pewien czas, czy też będzie tak mogło być stale.

Biskup wyraził nadzieję, że w wyniku tego „tureckiego rozwiązania” już wkrótce dotychczasowe muzeum będzie mogło przekształcić się w duchowe centrum pielgrzymów. Kościół św. Pawła został odebrany chrześcijanom przez władze tureckie w 1943 roku i od czasu przeprowadzonego przed kilku laty remontu funkcjonował wyłącznie jako muzeum.

Żeby odprawić w nim nabożeństwo, trzeba było każdorazowo występować o zgodę władz. W Roku św. Pawła rodzinne miasto Apostoła Narodów odwiedziło 416 grup z 30 krajów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama