Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kościół katolicki najlepszą marką narodową

Polska. Na konferencji 24 czerwca br. w siedzibie firmy GoodBrand & Company Polska zaprezentowano wyniki badania Kapitału Społecznego Marek. Badaniu na próbie ponad 3 tys. respondentów poddano ponad 300 obecnych w Polsce marek w 22 kategoriach.

W kategorii „Marki Narodowe” przebadano marki: Prezydent, Premier, Rząd, Sejm, ZUS, Kościół katolicki, Polska oraz miasta: Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Poznań. Mierzono tzw. wartość społeczną, czyli zespół cech kojarzonych z marką w związku z jej aktywnością etyczną, społeczną i środowiskową.

Wśród marek narodowych najniższą wartość społeczną w oczach respondentów ma ZUS (39 punktów poniżej średniej dla kategorii). Marką o najwyższej wartości społecznej w Polsce okazał się Kościół katolicki (50,0 punktów powyżej średniej dla kategorii), osiągając wynik ponad dwukrotnie wyższy niż kolejne marki: Kraków (+19,2), Wrocław (+18,6), Polska (+16,8) i Gdańsk (+15,0).

Ciekawe, dlaczego ta wiadomość nie przebiła się specjalnie do mediów. Może dlatego, że nie pasuje ona do „obowiązkowej” wizji Kościoła jako instytucji słabej i anachronicznej, której Polacy bardziej się wstydzą niż są z niej dumni. A tu proszę… taka przykra niespodzianka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama