GN 43/2020 Archiwum

Papież u ojca Pio

San Giovanni Rotondo. Benedykt XVI odbył pielgrzymkę do San Giovanni Rotondo, gdzie żył i posługiwał św. ojciec Pio z Pietrelciny.

Msza św. z udziałem ponad 50 tys. wiernych, spotkanie z chorymi, personelem i dyrekcją szpitala Dom Ulgi w Cierpieniu oraz z miejscowym duchowieństwem i młodzieżą złożyły się na program wizyty Papieża.

W kazaniu Benedykt XVI przestrzegł duchownych i świeckich przed „niebezpieczeństwem aktywizmu i sekularyzacji”, gdy w natłoku zajęć, związanych z przyjmowaniem pielgrzymów czy opieką nad chorymi, mogą „zaniedbać to, co jest naprawdę niezbędne: słuchania Chrystusa, ażeby wypełniać wolę Boga” – powiedział Benedykt XVI.

Na zakończenie pielgrzymki Benedykt XVI spotkał się z miejscowym duchowieństwem i młodzieżą „W szczególności należy jeszcze bardziej dowartościować sakrament pokuty, kapłani zaś nie powinni upadać na duchu na widok pustych konfesjonałów ani ograniczać się do stwierdzania zobojętnienia wiernych na to nadzwyczajne źródło pogody i pokoju” – mówił.

Zwracając się do młodzieży, Papież powiedział, że zna ich problemy, m.in. bezrobocie, szczególnie dotykające południe Włoch. „Kościół was nie opuszcza. Nie opuszczajcie Kościoła!” – powiedział Benedykt XVI.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama