Nowy numer 48/2020 Archiwum

"List" pisany przez ćwierć wieku

Kraków. Dokładnie 25 lat temu ukazał się w Krakowie pierwszy numer miesięcznika katolickiego „List”. Czy młodzi ludzie przywieszający wówczas ścienną czarno-białą gazetkę przy duszpasterstwie krakowskich dominikanów przypuszczali, że redagują pismo, które stanie się niebawem jednym z najpopularniejszych katolickich miesięczników?

Pismo początkowo silnie związane z katolicką odnową charyzmatyczną, naszpikowane świadectwami licznych uzdrowień, stopniowo stało się przewodnikiem po najważniejszych zagadnieniach dotyczących współczesnego Kościoła i życia duchowego. Silny wpływ na kształt czasopisma miały osobowości redaktorów naczelnych: Sylwestra Szefera, Cezarego Sękalskiego i Elżbiety Konderak.

„List” ma najwyższy nakład wśród wszystkich miesięczników katolickich wydawanych na polskim rynku. Jego redakcja prócz tworzenia pisma zajmuje się także produkcją audycji radiowych, publikacją książek i organizowaniem ogólnopolskich rekolekcji dla dziennikarzy.

W ciągu 25 lat istnienia Stowarzyszenie „List” wydało 25 książek „Listowej biblioteki”. Najnowszą inicjatywą jest wydany na jubileusz ćwierćwiecza ilustrowany miesięcznik „Biblia – Krok po kroku” w całości poświęcony lekturze Pisma Świętego. Jubileuszowa Msza święta zgromadziła 8 czerwca w krakowskiej bazylice oo. dominikanów redaktorów i przyjaciół pisma.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama