Nowy numer 39/2023 Archiwum

Targi wzbudziły duże zainteresowanie

Warszawa. Ponad 90 wystawców stłoczonych w szkolnej sali gimnastycznej na warszawskich Stegnach.

Spotkania, wykłady, gorące dyskusje. 20 kwietnia zakończyły się XV Targi Książki Katolickiej. Odwiedziło je kilka tysięcy ludzi. Gośćmi honorowymi imprezy byli w tym roku wydawcy i kanały telewizyjne z Czech i Słowacji. Feniksa 2009, główną nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, otrzymał autor wielu bestsellerowych książek, najbardziej znany polski benedyktyn o. Leon Knabit. Odebrał statuetkę za „harmonijne ułożenie działalności zakonnej z aktywnością medialną, służącą wszystkim, a zwłaszcza tym, którzy nieufnie odnoszą się do Kościoła i wiary”.

Przyznano kilkanaście innych nagród i wyróżnień (jezuickie Wydawnictwo WAM odebrało aż cztery z nich). Nagrodą Małego Feniksa uhonorowano naszego dziennikarza Szymona Babuchowskiego za „popularyzowanie literatury katolickiej”. Targi odbyły się po raz pierwszy pod przewodnictwem nowego prezesa Stowarzyszenia Wydawców Katolickich salezjanina ks. Romana Szpakowskiego, który funkcję tę przejął po wieloletnim organizatorze targów ks. Marku Otolskim. To właśnie on został laureatem przyznanego po raz pierwszy Feniksa Diamentowego.

Rośnie sprzedaż książek katolickich – pisała w związku z targami „Rzeczpospolita”. Wzrost sprzedaży ma być związany z tym, że wydawnictwa te zdecydowały się promować swe publikacje. Jak podaje gazeta, w 2008 r. wartość sprzedaży książek o tematyce religijnej wynosiła 180 mln zł – czyli ponad 6 proc. całego rynku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast