Nowy numer 07/2024 Archiwum

Joanna Krupska walczy o lepsze prawo dla rodzin

Warszawa. Proponowanie pozytywnych rozwiązań na rzecz polityki rodzinnej w Polsce, tworzenie więzi i solidarności rodzin wychowujących dzieci oraz promocja rodziny wielodzietnej – to główne zadania działającego od dwóch lat Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”.

Na walnym zebraniu ZDR3+, które odbyło się 18 kwietnia, sprawozdanie z działalności związku przedstawiła jego prezes Joanna Krupska. Członkini podzespołu utworzonego przez Komisję Wspólną Rządu i Episkopatu, którego celem jest dialog z władzami na rzecz wprowadzania w Polsce rozwiązań prorodzinnych, przedstawiła najpilniejsze, według strony kościelnej, tematy.

Jednym z najważniejszych postulatów jest zwiększenie dodatku z tytułu wielodzietności. Krupska podkreśliła też konieczność wsparcia ze strony państwa tych rodzin, które mają sześcioro i więcej dzieci. Strona rządowa odniosła się pozytywnie do tych postulatów, a nawet wykonała ekspertyzę, związaną z symulacją wydatków na tę grupę rodzin i wyliczeniem, ile takich rodzin dokładnie jest.

Kolejnym ważnym obszarem jest zabezpieczenie socjalne rodzin z małymi dziećmi, zwłaszcza kwestia urlopów wychowawczych i związanych z nimi świadczeń emerytalnych. Joanna Krupska dodała, że wyrazem wstępnego porozumienia była specjalna deklaracja w sprawie polityki rodzinnej podpisana 19 listopada 2008 r. przez Komisję Wspólną Rządu i Episkopatu.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy