Nowy numer 22/2023 Archiwum

Międzyreligijne spotkanie

Kraków. We wrześniu Kraków stanie się światową stolicą dialogu ludzi różnych kultur i religii oraz miejscem modlitwy o pokój. Od 6 do 8 września odbędzie się w nim Międzynarodowe Spotkanie dla Pokoju - Ludzie i Religie.

Specjalne zaproszenie do udziału w imprezie wystosował metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę Mszą świętą w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

W następnym dniu odbędą się dyskusje w grupach. Wtorek będzie Dniem Pamięci i Pokoju. Rozpocznie się rano Ceremonią Pamięci w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau, a zakończy się wieczorem na rynku krakowskim Apelem o Pokój na świecie.

Krakowskie spotkanie jest kontynuacją modlitw o pokój, które zainicjował Jan Paweł II w 1986 roku w Asyżu. Przez następne lata rzymska Wspólnota św. Idziego organizowała podobne przedsięwzięcia w różnych miastach Europy, w ubiegłym roku na Cyprze.

Biorący w nim udział kard. Dziwisz zaprosił jego uczestników do Krakowa w 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej i 20. rocznicę upadku komunizmu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast