Nowy numer 48/2020 Archiwum

Rozbudowa Domu Kapłana Seniora

Sochaczew. Natura wilka ciągnie do lasu, małpę na drzewo, chłopa na pole, a księdza do ołtarza – powiedzenie to powtarzają emeryci z Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie w diecezji łowickiej.

Miejsce kapłana jest w duszpasterstwie. Życie jednak lubi się komplikować, zwłaszcza na starość, gdy zawodzą siły. Właśnie z myślą o duszpasterzach, których zawiodły siły, w Sochaczewie ruszyła rozbudowa Domu Kapłana Seniora.

Obecnie Dom Kapłana Seniora zamieszkuje tylko 12 emerytów. Po rozbudowie liczba ta ma się zwiększyć do 31 osób. Termin zakończenia inwestycji przewidziano na wrzesień 2009 r., a koszt całej rozbudowy wyniesie ok. 2,5 mln zł. W nowej części znajdzie się 11 mieszkań i obszerna kaplica. Wokół budynku mają powstać altanki z kominkiem, spacerowe ścieżki, ogródki kwiatowe...

Wszystko to w ramach długu wdzięczności za posługę sakramentalną kapłanów wśród niejednego pokolenia. A tak przy okazji, niech się w piersi uderzą te parafie, które zapomniały, że ich były proboszcz od kilku lat czeka w oknie na odwiedziny. Wbrew pozorom na starość samotność doskwiera o wiele bardziej niż cukrzyca czy choroba Parkinsona.

Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć finansowo rozbudowę Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie, mogą dokonywać wpłat na numer konta: 18 12 40 33 47 1111 00 10 13 22 16 68 z dopiskiem: „Darowizna na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą: Rozbudowa Domu Kapłana Seniora”.

Adresatem jest
Kuria Diecezji Łowickiej,
Stary Rynek 20,
99-400 Łowicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama