Nowy numer 33/2018 Archiwum

Warsztaty gospel

Warszawa. Zapraszamy na warsztaty gospel, organizowane przez Fundację Pro No- vis, które odbędą się 13 i 14 września w sali koncertowej kościoła michaelitów w Warszawie. Koncert finałowy zaplanowano na 14 września godz. 19 w Akademii Muzycznej przy ul. Okólnik 2.

Jako gość specjalny wystąpi Mieczysław Szcześniak, trenerem będzie m.in. Brian Fentress. Uczestniczyć może każdy. Wiek nie gra roli. W historii warsztatów uczestnikami byli zarówno 70-latkowie, jak i 6-letnie dzieci. Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia śpiewania w chórze. Przydaje się jedynie minimalna znajomość języka angielskiego, ale i to nie stanowi bariery, gdyż pieśni w śpiewnikach są przetłumaczone. Nie ma też przesłuchań kwalifikacyjnych. Na warsztaty trzeba zgłosić się wcześniej, wypełniając formularz on-line. Rejestracja pierwszego dnia (13.09 – sobota od godz. 8.30) jest tylko potwierdzeniem zgłoszenia. Zakończeniem warsztatów jest koncert finałowy, w którym biorą udział wszyscy uczestnicy.

Warsztaty poprzedzi koncert największej gwiazdy muzyki gospel Kirka Franklina. Jest to niezwykły artysta. Jako małe dziecko został sierotą, jednakże brak rodziców i środków do życia nie był w stanie zagłuszyć jego muzycznego geniuszu. W wieku 11 lat decydował już o całym muzycznym życiu kościoła Mount Rose. Kilka lat później wydał swoją pierwszą płytę, która natychmiast okryła się podwójną platyną, co oznacza milion sprzedanych egzemplarzy!

Podczas występu będzie można usłyszeć zarówno piosenki z nowej płyty „Fight of My Life”, jak również wcześniejsze hity: „Brighter Day”, „Revolution”, czy na-grane przy udziale takich przyjaciół Kirka, jak Bono z U2, Faith Evans, czy R Kelly „Lean On Me”. Koncert Kirka Franklina odbędzie się 11 września w Amfiteatrze Parku Sowińskiego.

Informacje o koncercie i zapisy na warsztaty na stronie www.warsztatygospel.pl

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama