Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pracowite wakacje

W pierwszym tygodniu wakacji w Górnej Adydze Benedykt XVI pracował nad drugą częścią książki o Jezusie z Nazaretu i nad przemówieniami, które wygłosi w czasie wizyty we Francji w połowie września.

Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi. „Papież jest pogodny i zadowolony, jest mu tu bardzo dobrze” – powiedział włoski jezuita. Dodał, że w przyszłym tygodniu można się spodziewać jakiejś wycieczki.

Do tej pory Benedykt XVI nie opuścił budynku seminarium duchownego w Bressanone, który jest jego rezydencją. Odbywał jedynie spacery po wewnętrznym ogrodzie, w których towarzyszył mu starszy brat, ks. Georg Ratzinger.

Benedykt XVI zatrzyma się w Bressanone do 11 sierpnia. Pobyt Papieża stał się wielkim wydarzeniem dla całego regionu. Władze samorządowe autonomicznej prowincji Bolzano zorganizowały dla pielgrzymów sześć specjalnych pociągów do Bressanone, aby ułatwić im spotkanie z Papieżem w czasie modlitwy „Anioł Pański”.

Do obsługi papieskich spotkań zgłosiła się liczna grupa wolontariuszy. Z okazji papieskiego pobytu Poczta Włoska wprowadziła specjalny pamiątkowy stempel. Przedstawia on fasadę i dzwonnicę katedry w Bressanone.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama