Nowy numer 33/2022 Archiwum

Kraków: Profesor AGH zamordowany w swoim mieszkaniu

Policja zatrzymała 71-latka podejrzewanego o dokonanie zbrodni. Mężczyzna to znajomy profesora.

Do zabójstwa profesora Jana Targosza - wykładowcy Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej doszło w nocy z wtorku na środę w jego krakowskim mieszkaniu w Nowej Hucie. Targosz gościł w nim 71-letniego znajomego. Doszło do sprzeczki i szarpaniny. Jak podaje portal RMF24.pl  w chwili odnalezienia ciała profesor miał rany kłute. W mieszkaniu profesora wciąż pracują policyjni śledczy. 

71-latek podejrzewany o zabójstwo został zatrzymany i jeszcze w nocy przebadany alkomatem - jak podaje PAP miał we krwi 1,5 promila alkoholu. Wg ustaleń PAP profesor zmarł na skutek uderzenia głową o szafkę.

Policja jak dotąd nie komentuje sprawy:

– Prokurator nadal jest na oględzinach. Kiedy wróci, będziemy mogli przekazać więcej informacji na temat morderstwa. Na ten moment mówimy o odnalezieniu ciała mężczyzny – przekazał „Gazecie Wyborczej” Janusz Hnatko, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Jan Targosz zajmował się m.in. takimi obszarami badań jak systemy wibroizolacji, analiza drgań konstrukcji, ochrona przed zagrożeniem drganiowym i hałasowym. Na AGH wykładał m.in. mechanikę. 

 

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze