Nowy numer 42/2018 Archiwum

Zatwierdzono statut Drogi Neokatechumenalnej

Watykan, Hiszpania. Papieska Rada ds. Świeckich definitywnie zatwierdziła 13 czerwca statut Drogi Neokatechumenalnej.

Twórca Drogi Neokatechumenalnej Kiko Argüello   Twórca Drogi Neokatechumenalnej Kiko Argüello fot. EAST NEWS/ BARTOSZ KRUPA Kierujący radą kard. Stanisław Ryłko wręczył dokument międzynarodowej ekipie odpowiedzialnej za Drogę: Hiszpanom Kiko Argüello i Carmen Hernández.

To oni w 1964 r. zapoczątkowali życie wspólnoty w madryckich slumsach.

Papieska Rada ds. Świeckich zatwierdziła najpierw w czerwcu 2002 r. statut „ad experimentum”. Przewidywany okres próbny z pięciu lat przedłużył się prawie do siedmiu.

Twórca Drogi Neokatechumenalnej Carmen Hernández   Twórca Drogi Neokatechumenalnej Carmen Hernández fot. WIKIPEDIA Dlaczego? „Wiązało się to z ogromną różnorodnością owoców tego narzędzia inicjacji chrześcijańskiej dorosłych, jakim jest neokatechumenat.

Należą do nich: odnowa parafii, działalność katechistów wędrownych i rodzin w misji, formacja księży dla nowej ewangelizacji w diecezjalnych seminariach misyjnych „Redemptoris Mater”, których jest już na świecie ponad 70” – wyjaśnia dokument Rady.

W Polsce Droga Neokatechumenalna jest obecna od 33 lat. Pierwsze katechezy w 1975 r. w Lublinie głosił jezuita o. Alfred Cholewiński.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy