Nowy numer 33/2022 Archiwum

Dwa rosyjskie okręty rakietowe w gotowości na Morzu Czarnym

Na Morzu Czarnym Rosja utrzymuje w gotowości do ataków na obiekty w Ukrainie dwa okręty z bronią rakietową o wysokiej precyzji rażenia - poinformował w piątek Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku.

Relacjonując aktualną sytuację na froncie sztab podał, że siły ukraińskie odparły rosyjską próbę zwiadu bojem w okolicach fabryki żelatyny w Lisiczańsku w obwodzie ługańskim. Lisiczańsk jest ostatnim dużym miastem w tym obwodzie, które pozostaje w ukraińskich rękach. (http://tinyurl.com/yc8y8k93)

W obwodzie donieckim - według sztabu - siły rosyjskie broniły zajętych pozycji, ostrzeliwując 10 miejscowości, w tym Hruszuwachę, Krasnopole i Słowiańsk.

Czytaj:  Abp Szewczuk: rosyjska propaganda przypomina działanie złego ducha

Wojska rosyjskie ostrzeliwały też ogniem artyleryjskim liczne miejscowości na kierunku lisiczańskim i bachmuckim, w tym Siewiersk, Lisiczańsk i Bachmut. Z artylerii i czołgów atakowano wiele miejscowości na kierunkach awdijiwskim, kurachowskim, nowopawliwskim i zaporoskim.

Przeczytaj:  Atak rakietowy na Odessę

Siły rosyjskie kontynuowały też ostrzały licznych miejscowości na południu Ukrainy oraz niektórych miejscowości w obwodach czernihowskim i sumskim na północy kraju.

Przeczytaj też: "Starzy ludzie jedzą spleśniały chleb i mieszkają w ruinach". Dramat mieszkańców Mariupola

Według sztabu pododdział rakietowy sił powietrznych Ukrainy zniszczył w obwodzie mikołajowskim rosyjski bezzałogowiec Forpost, wart ok. 7 mln dolarów.

Sytuacja na Ukrainie: Relacjonujemy na bieżąco

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze