Nowy numer 32/2022 Archiwum

Bank Światowy udzielił Ukrainie kredytu w wysokości blisko 450 mln euro

Środki finansowe zostaną przeznaczone na wynagrodzenia pracowników sfery budżetowej i placówek edukacyjnych na szczeblu centralnym i regionalnym - czytamy w oświadczeniu.

Bank Światowy udzielił Ukrainie kredytu w wysokości 446,8 mln euro na wsparcie administracji państwowej w warunkach wojny z Rosją; w ramach tej sumy rząd Wielkiej Brytanii zagwarantował przekazanie Kijowowi ponad 424 mln euro - powiadomił w czwartek ukraiński resort finansów.

Sytuacja na Ukrainie: Relacjonujemy na bieżąco

"Pozyskane pieniądze zapewnią finansowanie sektora publicznego. Jesteśmy wdzięczni brytyjskim władzom i Bankowi Światowemu za pomoc w tym trudnym okresie naszej historii" - podkreślił minister finansów Ukrainy Serhij Marczenko.

Przeczytaj też: Zełenski: Stoimy przed wyborem - wsparcie Ukrainy albo odroczona wojna Rosji z NATO

Środki finansowe zostaną przeznaczone na wynagrodzenia pracowników sfery budżetowej i placówek edukacyjnych na szczeblu centralnym i regionalnym - czytamy w oświadczeniu.

Na początku czerwca Bank Światowy poinformował, że jego rada dyrektorów zatwierdziła dodatkowe finansowanie dla Ukrainy w wysokości 1,49 mld dolarów, zwiększając tym samym łączne wsparcie dla Kijowa do ponad 4 mld USD.

Przeczytaj nasz komentarz: Korpus potrzebuje rąk

9 czerwca rzecznik Międzynarodowego Funduszu Walutowego Gerry Rice przekazał, że na specjalne konto dla Ukrainy, administrowane przez MFW, Kanada i Niemcy wpłaciły już ponad 2 mld dolarów. Podkreślił, że MFW liczy na zebranie jak największych środków dla Kijowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama