Nowy numer 48/2023 Archiwum

Jak korzystać z lokalizowania telefonu?

XXI wiek, technologia jest bardzo rozwinięta, więc oczekujemy od niej więcej i więcej.

Dlatego nic dziwnego, że chętnie korzystamy z lokalizowania telefonu i wierzymy w to, że możliwe jest jego namierzanie jedynie po numerze telefonu. W końcu nie ma rzeczy niemożliwych w roku 2022, prawda? A jednak... Nadal pewne rzeczy się nie zmieniły i jedną z nich jest to, że takie rozwiązanie po prostu nie działa w warunkach domowych. Dlatego zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje o lokalizacji i przedstawiamy je w tym artykule, aby nikt więcej nie dał się nabić w butelkę. Zobaczcie wszystko, co musicie wiedzieć o lokalizowaniu telefonów.

Pewne rozwiązania po prostu nie działają 

Najważniejszą rzeczą w kontekście lokalizacji jest ta, że nie da się zlokalizować telefonu za pomocą numeru telefonu. To znaczy - oczywiście się da, ale to działanie, które wymaga mnóstwo środków, specjalistycznego sprzętu i wiedzy, a tego raczej brakuje na stawianych na szybko stronach internetowych. To rozwiązania, z których korzysta policja i służby specjalne, więc ciężko nam uwierzyć, że jakikolwiek właściciel serwisu miałby dostęp do tak rozwiniętych rozwiązań. Najczęściej takie strony działają na wykorzystywaniu niewiedzy i potrzeb ludzi, a ich właściciele nastawieni są tylko na to, aby zebrać za ten proceder jak najwięcej pieniędzy. A uwierzcie - ukryte opłaty potrafią być bardzo wysokie. 

Dlatego właśnie najlepiej omijać lokalizowanie telefonu za pomocą numeru z daleka, a strony z lokalizacją wybierać inaczej. Sprawdzać, jak długo działają na rynku (często nowe strony to naciągacz, który działał w Internecie, zrobił co miał zrobić na poprzedniej, zamknął ją i otworzył nową), jakie mają opinie i jakie rozwiązania dokładnie proponują. Bo można lokalizować czyjś telefon tak, aby działało. 

To jak się za to zabrać, aby działało? 

Przede wszystkim - do tego trzeba rozwiązania, które ma szansę zadziałać. I takie rozwiązania to m.in. specjalna aplikacja do namierzania telefonu. Można taką znaleźć np. na lokalizo.pl. Jej działanie jest bardzo proste. Po pierwsze - instalujemy aplikację na telefonie, który ma być namierzany. Później wyrażamy dla niej wszystkie zgody i dzięki temu aplikacja może korzystać z Internetu i ściągać lokalizację z telefonu. Wszystko wyświetla w specjalnym panelu, do którego wystarczy się zalogować, aby dokładnie znać położenie osoby, którą śledzimy. Warto wspomnieć, że aplikacja ta ma dodatkowe funkcje, które mogą się wam spodobać. Ściąga ona również połączenia, a także SMS-y. Dzięki temu dokładnie wiemy, co robi właściciel komórki, co z pewnością jest sporą wartością np. dla rodziców, którzy namierzają swoje pociechy. 

Warto zainstalować taką aplikację nawet na swoim telefonie, aby w razie nieprzewidzianej sytuacji - kradzieży czy zagubienia sprzętu - móc w prosty sposób zlokalizować swój aparat. Ale przede wszystkim - warto wybierać rozwiązania, które działają. 

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy