Nowy numer 32/2022 Archiwum

Blisko 2 tys. dzieci z Ukrainy weźmie udział w Wakacyjnej Akcji Caritas

Na kolonie z Caritas wyjedzie w tym roku ok. 10,5 tys. dzieci - w tym ok. 1,7 tys. ukraińskich. Z innych form aktywności, takich jak półkolonie czy wycieczki przygotowanych przez Caritas diecezjalne, skorzysta ok. 4,3 tys. dzieci.

Caritas Polska dofinansuje organizację integracyjnych, polsko-ukraińskich wakacji, kwotą blisko 2,8 mln zł.

W komunikacie przekazanym PAP Caritas Polska poinformowała, że w Wakacyjnej Akcji Caritas weźmie w tym roku udział łącznie ok. 14,8 tys. dzieci.

Przeczytaj: Rosjanie w mediach społecznościowych cieszą się z ataku na centrum w Krzemieńczuku

Po przerwie spowodowanej pandemią Wakacyjna Akcja Caritas będzie w tym roku organizowana przez blisko 40 Caritas diecezjalnych.

"Na kolonie z Caritas wyjedzie w tym roku ok. 10,5 tys. dzieci w tym ok. 1,7 tys. dzieci ukraińskich. Z innych form aktywności, takich jak półkolonie i wycieczki przygotowanych przez Caritas diecezjalne, skorzysta ok. 4,3 tys. dzieci" - poinformowała organizacja.

Przeczytaj również:  Mieszkańcy Mariupola z głodu jedzą gołębie, brakuje wody pitnej

"Wiele z nich odwiedzi atrakcyjne turystycznie miejsca, m.in. nad morzem czy w górach. Inne spędzą czas w ciekawy sposób, choć bliżej swojego miejsca zamieszkania" - powiedziała Renata Pruszkowska z Caritas Polska. Zapewniła, że "organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby nie zabrakło zajęć sportowych i bezpiecznej zabawy.

Sytuacja na Ukrainie: Relacjonujemy na bieżąco

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama