Nowy numer 21/2023 Archiwum

Bezdomni u Matki Boskiej Częstochowskiej

Jasna Góra. Po raz drugi bezdomni z całej Polski pielgrzymowali na Jasną Górę. Inicjatorem ogólnopolskich pielgrzymek bezdomnych na Jasną Górę jest ks. Stanisław Słowik, dyrektor rzeszowskiej Caritas.

W tegorocznym spotkaniu, zorganizowanym przez Caritas Polska wraz z Caritas diec. rzeszowskiej oraz Caritas arch. częstochowskiej, uczestniczyło ok. 500 osób. Ich transport do Częstochowy zapewniły diecezjalne oddziały Caritas.

Mszy św. w intencji bezdomnych przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Antoni Długos. Życzył, by na nadchodzące święta każdy znalazł dach nad głową, choćby w przytulisku czy domu opieki, aby w gronie rodziny, jaką tworzą bezdomni, przeżyć prawdę o Bożym Narodzeniu.

Szacuje się, że w Polsce bez dachu nad głową pozostaje od 100 do 300 tys. ludzi. Caritas Polska zapewnia miejsca noclegu dla kilku tysięcy osób w 190 schroniskach i 22 noclegowniach. Od 3 lat istnieje też strona internetowa www.bezdomni.pl, na której znaleźć można adresy placówek udzielających pomocy bezdomnym, a także informacje o kwestiach prawnych dotyczących osób pozbawionych dachu nad głową.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast