Nowy numer 33/2022 Archiwum

Gdybym tylko wcześniej zagadał...

Przyszło wielu i siedzieli wraz z Jezusem.  Mt 9,10

Mt 9, 9-13

Jezus, wychodząc z Kafarnaum, ujrzał człowieka imieniem Mateusz, siedzącego na komorze celnej, i rzekł do niego: «Pójdź za Mną!» A on wstał i poszedł za Nim.

Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i zasiadło wraz z Jezusem i Jego uczniami. Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: «Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?»

On, usłyszawszy to, rzekł: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: „Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary”. Bo nie przyszedłem, aby powołać sprawiedliwych, ale grzeszników».

Czytaj Pismo Święte w serwisie gosc.pl: biblia.gosc.pl

Przyszło wielu i siedzieli wraz z Jezusem.
Mt 9,10

Ewangelia z komentarzem. Gdybym tylko wcześniej zagadał...
Gość Niedzielny

Często oceniamy ludzi i często te oceny są krzywdzące, pochopne. Doświadczyłem ostatnio takiej sytuacji, że bardzo się na kogoś zdenerwowałem. Miałem ku temu powody i byłem wściekły za każdym razem, kiedy przechodziłem obok tej osoby. Z mojej perspektywy sprawa była oczywista – mam prawo się gniewać, a tamten jest bezczelny i lepiej go unikać. Minęły miesiące, aż w końcu tak się złożyło, że wpadliśmy na siebie i zaczęliśmy rozmawiać, można powiedzieć – usiedliśmy do stołu. Wszystkie moje wyobrażenia o tej osobie legły w gruzach, a powody mojego gniewu okazały się bezpodstawne. Gdybym tylko wcześniej zagadał – jak wiele czasu bym zaoszczędził. Sprawa jest prosta – zamiast negatywnie oceniać, zasiądźmy do stołu. Unikniemy wielu frustracji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama