Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zawieź nas do Zakopanego

Zakopane. W czasie ferii zimowych trasa Papieskiego Pociągu, kursującego zazwyczaj na trasie Kraków–Kalwaria Zebrzydowska–Wadowice, zostanie przedłużona.

Wyjątkowy pociąg będzie docierał do Zakopanego. – To element rozwoju projektu Pociągu Papieskiego – zapowiada Ryszard Rębilas, kierownik Papieskiego Pociągu. – Chcemy, aby Pociąg Papieski docierał do różnych miejsc, z którymi był związany Jan Paweł II. Dodał, że niebawem zostaną uruchomione połączenia tego składu na trasie Kraków–Częstochowa–Kraków.

Od czerwca 2006 r. tym specjalnym składem, upamiętniającym pontyfikat Papieża Polaka, podróżowało blisko 80 tys. turystów z kraju i z zagranicy. W czasie podróży pielgrzymi oglądają filmy przypominające papieskie pielgrzymki w polskiej i angielskiej wersji językowej. Każdy z podróżnych otrzymuje pamiątkowy bilet.

Bilet ważny jest cały dzień – podróż można przerwać, by odwiedzić miejsca znajdujące się na Szlaku Papieskim i kontynuować przejazd kolejnym pociągiem. Szczegółowe informacje o podróżowaniu Papieskim Pociągiem są dostępne pod adresem: www.pociag-papieski.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama