Nowy numer 49/2019 Archiwum

Zebranie biskupów: rekolekcje i obrady

Jasna Góra. 23 listopada odbyło się 338. Zebranie Plenarne Episkopatu. Obrady poprzedzone były trzydniowymi rekolekcjami, które biskupom wygłosił ks. prof. Marek Starowieyski.

Podczas zebrania plenarnego księża biskupi przygotowali plan pracy Episkopatu na najbliższy rok oraz dyskutowali o wynikach wyborów samorządowych. Rozmawiali też o zmianach w statucie KEP, zgodnie z wytycznymi Stolicy Apostolskiej. Zastanawiali się nad treścią listu pasterskiego o rodzinie, który zostanie oczytany w polskich kościołach w niedzielę Świętej Rodziny.

O planie działań powołanej w październiku Kościelnej Komisji Historycznej poinformował zebranych sekretarz Episkopatu bp Piotr Libera. W czasie biskupich rekolekcji na Jasną Górę dotarła informacja o tragedii w kopalni „Halemba”.

Księża biskupi natychmiast objęli modlitwą ofiary tragicznego wypadku. Modlili się w intencji górników, którzy zginęli oraz za ich rodziny. Dusze biskupi polecili Panu Bogu podczas Mszy św. odprawionej przed obrazem Czarnej Madonny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama