Nowy numer 24/2018 Archiwum

Niech Konstytucja broni życia

Warszawa. Publicyści, etycy, lekarze, historycy i filozofowie zaapelowali do polskich władz o wprowadzenie w Konstytucji RP zapisu, że życie ludzkie jest pod ochroną polskiego prawa „od poczęcia do naturalnej śmierci”.

To przedsięwzięcie niezależne od działań Ligi Polskich Rodzin i nie oznacza poparcia dla zaproponowanej przez LPR metody walki o tę słuszną sprawę – podkreślają osoby, które podpisały się pod listem. – Nasz apel podpisaliśmy przed zgłoszeniem wniosku przez LPR – mówi Paweł Milcarek, jeden z jego autorów.

W apelu przypomniano, że „ścisły związek między regulacjami ustawy o ochronie życia a konstytucyjną zasadą prawa do życia został potwierdzony przez Trybunał Konstytucyjny”. „Mimo to kwestia ta wciąż bywa przedmiotem sporów, które mogą podlegać instrumentalizacji oraz przyczyniać się do wzrostu niepokoju społecznego” – podkreślili sygnatariusze apelu.

Dlatego zwrócili się do władz RP, a w szczególny sposób do Sejmu, o „wprowadzenie do Konstytucji RP zapisu, że życie ludzkie jest pod ochroną polskiego prawa od poczęcia do naturalnej śmierci”. Pod apelem podpisało się 46 osób. Wśród nich są m.in. redaktorzy naczelni katolickich tygodników oraz znani publicyści i dziennikarze.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama