Nowy numer 42/2020 Archiwum

Krótko

* Abp Wojciech Ziemba, dotychczasowy metropolita białostocki, został mianowany przez Papieża metropolitą warmińskim. Zastąpi w tej funkcji abp. Edmunda Piszcza, który przechodzi na emeryturę.

* Szkoła Podstawowa ze Skarszewów w województwie pomorskim i Gimnazjum im. prof. Tadeusza Tuszewskiego z Obry w Wielkopolskiem zwyciężyły w konkursie „Mój szkolny kolega z Afryki”. Nagrodą główną będzie tygodniowy pobyt w Misyjnym Domu Formacyjnym Komisji Episkopatu Polski ds. Misji w Jastrzębiej Górze. Finał zorganizowanego pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji konkursu odbył się3 czerwca. W rywalizacji uczestniczyło 1405 szkół.

* 1 czerwca, w Dniu Dziecka, przy kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarno-brzegu poświęcono pomnik dzieci nienarodzonych. Ma on przypominać o około 20 mln dzieci zabitych w ciągu obowiązywania (w różnej formie) w Polsce wprowadzonej w 1956 r. ustawy dopuszczającej możliwość aborcji.

* Polskę odwiedził sekretarz generalny Światowej Federacji Luterańskiej ks. dr Ishmael Noko. Towarzyszyli mu duchowni luterańscy z Argentyny, Indonezji, Niemiec, Polski i Sierra Leone. Goście spotkali się z przedstawicielami różnych środowisk Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, władzami Polskiej Rady Ekumenicznej, a także z kilkoma biskupami katolickimi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama