Nowy numer 33/2018 Archiwum

Krótko

* Prymas Polski obchodzi w tym roku złoty jubileusz kapłaństwa i 25-lecie posługi prymasowskiej. 21 kwietnia Mszą św. w gnieźnieńskiej katedrze rozpoczął jubileuszowe obchody. Razem z Księdzem Prymasem jubileuszową Eucharystię odprawili kapłani, którzy pół wieku temu przyjmowali z nim święcenia kapłańskie. Miało to miejsce właśnie w gnieźnieńskiej katedrze 25 maja 1956 r.

* Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce opiera propozycję polskiego rządu dotyczącą zmiany nazwy „Obozu koncentracyjnego Auschwitz” na „Były Nazistowski Niemiecki Obóz Koncentracyjny Auschwitz-Birkenau” na liście UNESCO. Zmiana jest konieczna nie tylko z powodu pojawiających się prasowych kłamstw na temat rzekomych polskich obozów, ale także dla podkreślenia odpowiedzialności niemieckiej III Rzeszy.

* Zapadł wyrok w powtórnym procesie Mirosława Sz., nauczyciela geografii i opiekuna wycieczki tyskich licealistów, których 28 stycznia 2003 roku porwała lawina pod Rysami. Sąd Okręgowy w Katowicach skazał nauczyciela na dwa lata więzienia w zawieszeniu na cztery lata.

* Kolejne dwie diecezje mają swoje edycje „Gościa Niedzielnego”. Od 23 kwietnia br. w Radomiu ukazuje się dodatek „AVE” – radomski „Gość Niedzielny”, natomiast od 30 kwietnia wychodzi zielonogórsko-gorzowski „Gość Niedzielny”. Łącznie „Gość” ma już 17 edycji diecezjalnych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama