Nowy numer 46/2018 Archiwum

Krótko

* Marszałek Sejmu, Marek Jurek oraz kilkaset osób wzięło udział 3 marca w Poznaniu w Drodze Krzyżowej, podczas której modlono się za chrześcijan prześladowanych obecnie w Chinach, Korei Północnej, Rwandzie, na Kubie oraz w Pakistanie, Sudanie i innych krajach muzułmańskich. Nabożeństwo odprawiono u stóp Poznańskich Krzyży, upamiętniających zabitych w tym mieście w 1956 roku kilkudziesięciu robotników. Każdą z czternastu stacji Męki Chrystusa poświęcono pamięci chrześcijan prześladowanych i mordowanych w innym kraju świata.

* Refleksje nad słowami Jana Pawła II „Bóg nie żąda od nas rzeczy, które nas przerastają” podejmowali na Jasnej Górze przewodnicy turystyczni z całej Polski. W trzydniowej XXII dorocznej pielgrzymce, zakończonej 5 marca, wzięło udział prawie półtora tysiąca osób.

* Narkomani wychodzący z nałogu oraz rodzice dzieci uzależnionych spotkali się Licheniu. Spotkanie blisko 200 osób zorganizowało Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Uzależnionym „Nadzieja”.

* W okresie Wielkiego Postu na antenie Radia Vox FM można słuchać nauk kard. Stanisława Dziwisza. Rozważania wielkopostne kard. Dziwisz prowadzi w ramach cyklu audycji „Co zabierzemy do wieczności?”. Audycje nadawane są codziennie, od poniedziałku do niedzieli, w okresie od Środy Popielcowej do świąt wielkanocnych, o godz. 8.20 i 22.10.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy