Nowy numer 43/2020 Archiwum

Betanki znowu upomniane

Kazimierz Dolny. Do sióstr betanek z Kazimierza Dolnego, które nie uznały nowej przełożonej zgromadzenia, wystosował list abp Leonardo Sandri z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

Dokument podtrzymuje decyzje watykańskiej kongregacji i zaznacza, że nad wypełnianiem zarządzeń kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego ma czuwać nowy zarząd zgromadzenia oraz ordynariusz lubelski.

W lutym abp Józef Życiński nałożył interdykt na duchownych, którzy bez jego pisemnego zezwolenia sprawowaliby sakramenty na terenie domu zakonnego w Kazimierzu. Z kolei abp Franc Rode, prefekt Kongregacji do spraw Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego w liście do s. Barbary Robak, przełożonej generalnej Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej, dziękuje za dyspozycyjność i gotowość do naprawy sytuacji w Kazimierzu.

Zauważa jednocześnie, że w wieściach przychodzących do Kongregacji „nie widać dyspozycyjności do nawiązania dialogu lub innych oznak dobrej woli ze strony tamtych sióstr”. Listy datowane są na 8 lutego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama