GN 43/2020 Archiwum

Krótko

* Będę bronił swoich praw w sądzie – zapowiada ks. Mirosław Drozdek, pierwszy kapelan zakopiańskiej „Solidarności”, kustosz sanktuarium na Krzeptówkach, oskarżony przez „Tygodnik Podhalański”, że był agentem SB.

* W ruinach hali Międzynarodowych Targów Katowickich odnaleziono w sumie 65 ciał ofiar katastrofy z 28 stycznia – wszystkich osób oficjalnie poszukiwanych po tragedii. W szpitalach jeszcze tydzień temu pozostawało blisko 20 osób najciężej rannych podczas zawalenia się dachu.

* 186 stypendiów, w wysokości 1 tys. zł każde, przyznała Fundacja im. abp. Jerzego Ablewicza. Stypendium otrzymuje wyłącznie dobrze ucząca się młodzież, która jednocześnie żyje w biednych rodzinach.

* Tzw. ustawa antylichwiarska weszła w życie 20 lutego. Ogranicza ona wysokość odsetek od kredytów do czterokrotności kredytu lombardowego NBP. Oznacza to, że maksymalna stopa procentowa dla kredytów wyniesie 23 proc. Ustawa ogranicza również wysokość opłat i prowizji. Koszty takie pobierane od kredytu konsumenckiego nie mogą przekraczać 5 proc. kwoty udzielonego kredytu. Za pobieranie zbyt wysokich odsetek grozi do 2 lat więzienia lub grzywna.

* W nocy z 17 na 18 lutego 21 młodych ludzi wszczęło bunt w schronisku dla nieletnich w Świdnicy. Zabarykadowali się na korytarzu i wzniecili pożar.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama