Nowy numer 48/2023 Archiwum

Jubileusz Radia Maryja

TORUŃ, BYDGOSZCZ. Za 14 lat istnienia Radia Maryja dziękowali jego słuchacze podczas Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się 7 grudnia w Toruniu, a zakończyły następnego dnia w Bydgoszczy. Ich uczestnicy złożyli akt całkowitego zawierzenia Matce Bożej.

Mszy św. w Toruniu przewodniczył abp Edmund Piszcz, metropolita warmiński, w koncelebrze z siedmioma biskupami. Następnego dnia bp Jan Tyrawa odprawił w bydgoskiej katedrze Mszę św. „w intencji dziękczynnej za 14 lat Radia Maryja”.

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie 8 grudnia 1991 r. w Toruniu i Bydgoszczy. W 1994 r. było już rozgłośnią ogólnopolską, a od 2002 r. ma status nadawcy społecznego. Radio jest własnością warszawskiej prowincji oo. redemptorystów. Nie nadaje reklam, utrzymuje się z darowizn swoich słuchaczy. Audycje transmituje na falach ultrakrótkich, w dolnym lub górnym zakresie przez stacje naziemne w Polsce, Rzymie i Stanach Zjednoczonych oraz za pośrednictwem satelitów od bieguna północnego do Afryki, od Uralu do Wysp Kanaryjskich, od Alaski po Kubę. Można go także słuchać w Internecie.

W marcu 2002 r. Konferencja Episkopatu Polski powołała Zespół ds. Duszpasterskiej Troski o Radio Maryja, którym kieruje abp Sławoj Leszek Głódź.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy