Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Człowiek czy sensacja?

Lublin. Czy w mediach chęć znalezienia sensacji dominuje nad dbałością o dobro człowieka i ile zależy od dziennikarza – zastanawiali się uczestnicy panelu „Człowiek czy sensacja?”, który odbył się 26 listopada w Lublinie.

Dyskusję zorganizowano w ramach Jubileuszowego Kongresu Mediów Archidiecezji Lubelskiej. W panelu uczestniczyli przedstawiciele mediów i abp Józef Życiński, metropolita lubelski. O tym, że tak naprawdę to człowiek jest sensacją, mówił Marcin Jakimowicz z „Gościa Niedzielnego”.

– Chrześcijanie nie powinni mieć z tym żadnych problemów. Wydarzenia, które towarzyszyły powstaniu chrześcijaństwa, są sensacyjne, i na każdej stronie Biblii jest sensacja – mówił, przywołując np. historię króla Dawida. – Strasznie łatwo przyzwyczailiśmy się do Ewangelii i myślimy, że to są takie grzeczne i pobożne rzeczy – dodał Jakimowicz, wyjaśniając, że dziś taką sensacją może być np. praca małej siostry Jezusa, która po doktoracie pracuje jako sprzątaczka w MPO.

„W Kościele dzieje się wiele ciekawych rzeczy, chodzi tylko o to, by znaleźć sposób, by to pokazać. Gdyby Jezus głosił »nudną nowinę«, nie poszłyby za Nim tłumy” – przekonywał Jakimowicz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama