Nowy numer 28/2018 Archiwum

Krótko

* Bułgaria nie wpuściła na swoje terytorium przywódcy sekty Moona. Oficjalnym powodem były kłopoty z zapewnieniem przywódcy religijnemu bezpieczeństwa. Według komentatorów, prawdziwym motywem tej decyzji były kontrowersje, jakie wzbudza jego działalność. Przeciwko wizycie zaprotestowały partie nacjonalistyczne, miejscowy Kościół prawosławny i kilka organizacji pozarządowych.

* W Preszowie na Słowacji odbyło się spotkanie greckokatolickich biskupów Europy. Uczestniczyło w nim 20 hierarchów reprezentujących 8 krajów: Włochy, Węgry, Niemcy, Francję, Polskę, Czechy, Słowację i Ukrainę. Uczestnicy dyskutowali o potrzebie pogłębienia liturgicznej świadomości w Kościołach wschodnich, w duchu przesłania Roku Eucharystii i zakończonego w Rzymie Synodu Biskupów.

* W pałacu Hampton Court pod Londynem spotkali się przywódcy krajów Unii Europejskiej. Rozmawiali o przyszłości UE i jej modelu socjalnym. Było to pierwsze spotkanie szefów i rządów państw UE po zakończonym fiaskiem czerwcowym szczycie w Brukseli, gdzie największe kraje UE, w tym Wielka Brytania, Francja i Niemcy, starły się o kształt unijnego budżetu na lata 2007–2013. Polskę reprezentował premier Marek Belka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama