Nowy numer 33/2018 Archiwum

Krótko

* W Świnicach Warckich obchodzono 100. rocznicę urodzin św. Faustyny. Po Mszy św., sprawowanej przez kilku biskupów i ponad 200 kapłanów ordynariusz diecezji włocławskiej bp Wiesław Mering wmurował kamień węgielny pod nową część kościoła, poświęcony przez Jana Pawła II.

* Abp Edmund Piszcz wprowadził w archidiecezji warmińskiej diakonat stały. Pojawienie się diakonów stałych w parafiach poprzedzą katechezy na temat Kościoła i jego zadań oraz roli diakonatu stałego. W planach jest również ustanowienie specjalnego ośrodka formacji diakonów stałych.

* W Szczecinie odsłonięto pomnik upamiętniający ofiary wydarzeń grudniowych z 1970 roku. Monument przedstawiający postać anioła niosącego koronę cierniową stanął przed Komendą Wojewódzką Policji, z której 35 lat temu strzelano do protestujących robotników. Pod pomnikiem umieszczono tablice z imionami i nazwiskami szesnastu śmiertelnych ofiar tamtych wydarzeń.

* Ponad 60 motocyklistów z Polski i zagranicy wyruszyło 27 sierpnia w V Mię-dzynarodowym Moto-cyklowym Rajdzie Ka-tyńskim. Pielgrzymi odwiedzą miejsca zbrodni komunistycznych, m.in. w Mińsku Kuropatach, Katyniu, Miednoje, Charkowie, Kijowie Bykowni oraz polskie pola bitewne.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama