Nowy numer 49/2020 Archiwum

Krótko

* W sierpniu źle działalność prezydenta oceniało 44 proc. Polaków – wynika z ostatniego sondażu CBOS. Liczba przeciwników działań Sejmu wynosiła81 proc. badanych.

* Koreańskie koncerny mogą zainwestować w Polsce prawie dwa miliardy euro – dowiedziała się nieoficjalnie IAR. Chodzi prawdopodobnie o wybudowanie trzech fabryk produkujących ekrany ciekłokrystaliczne, opony oraz lodówki. Mówi się o koncernie elektronicznym LG Philips oraz dużym producencie opon Hankook. Zatrudnienie mogłoby tam znaleźć około 20 tysięcy osób.

* W wyścigu prezydenckim na prowadzenie wysunął się Donald Tusk z 29 proc. poparcia. Lech Kaczyński i Włodzimierz Cimoszewicz mają po 21 proc. Znacząco spadło poparcie dla Andrzeja Leppera (8 proc.); Marek Borowski – 5 proc., Zbigniew Religa – 5 proc., pozostali kandydaci nie liczą się w wyścigu.

* Ministerstwo Polityki Społecznej poinformowało, że specjalne emerytury dla górników będą kosztowały podatników około 70 mld zł do 2020 roku, a utrzymanie przez rok dłużej starych przepisów o wcześniejszych emeryturach w pozostałych branżach to w tym czasie wydatek 23,5 mld zł. Ministerstwo oparło swoje obliczenia na założeniach makro-ekonomicznych Narodowego Planu Roz-woju 2007–2013.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama