Nowy numer 47/2020 Archiwum

Krótko

* Były szef zarządu śledczego Urzędu Ochrony Państwa i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego płk Ryszard Bieszyński poprosił o zwolnienie ze służby w Agencji. Szef ABW przychylił się do tej prośby i od 21 lipca Bieszyński jest już poza służbą. Wcześniej był przesłuchiwany w charakterze podejrzanego o podżeganie do bezprawnego pozbawienia wolności byłego prezesa PKN Orlen Andrzeja Modrzejewskiego.

* Połowa par pobierających się w Szczecinie wybiera ślub konkordatowy. W regionie na kościelną ceremonię decyduje się 80–90 proc. – donosi „Głos Szczeciński”.

* Ponad 100 prac fotografików dokumentujących pielgrzymki Jana Pawła II do Polski oraz fotografie wykonane w Krakowie i Rzymie po śmierci Papieża znalazły się na wystawie „Karol Wojtyła – Jan Paweł II 1920–2005”, zorganizowanej na dziedzińcu Pałacu Arcybiskupów Krakowskich. Ekspozycja na stale zagości przy ul. Franciszkańskiej 3.

* Ambasador Izraela w Polsce Dawid Peleg uhonorował pośmiertnie 24 lipca medalem i dyplomem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata policjanta z Otwocka Bronisława Marchlewicza. W czasie wojny uratował on wiele osób (w tym Żydów) przed aresztowaniem, wywiezieniem do obozów koncentracyjnych i innymi prześladowaniami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama