Nowy numer 47/2020 Archiwum

Krótko

* Przedstawiciele ponad 100 szkół zgromadzili się na XVI Ogólnopolskim Zjeździe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Paprotni pod Warszawą. W Polsce jest już ok. 450 szkół im. Jana Pawła II. Oprócz realizacji zadań wyznaczonych wszystkim innym szkołom, szkoły „papieskie” pragną dodatkowo realizować cele wychowawcze bliskie przesłaniu polskiego Papieża.

* Gotyckie obrazy, średniowieczne rzeźby i przedmioty rzemiosła artystycznego to najważniejsze eksponaty Muzeum Diecezjalnego w Kielcach. Otworzył je biskup Kazimierz Ryczan. Placówka mieści się na piętrze budynku kurii biskupiej i powstała w ramach przygotowań do 200-lecia diecezji kieleckiej.

* W 60. rocznicę aresztowania przywódców Polskiego Państwa Podziemnego prezydent Warszawy Lech Kaczyński odsłonił 11 czerwca pomnik gen. Stefana Grota-Roweckiego, który poświęcił Prymas Polski kard. Józef Glemp.

* Kilka tysięcy wiernych modliło się 12 czerwca w Łodzi o szybką kanonizację Jana Pawła II. Modlitwa była częścią obchodzonego co roku w Łodzi Archidiecezjalnego Święta Eucharystii. Odbywa się ono od 1989 r., dla upamiętnienia wizyty Jana Pawła II w tym mieście.

* „Caritas w oczach dziecka” – to tytuł ogólnopolskiego konkursu plastycznego organizowanego przez Caritas Polską. Pełna treść regulaminu konkursu jest dostępna na stronie internetowej: www.caritas.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama