Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Krótko

* Gotowość do przyjęcia nauki i wskazań nowego Papieża deklaruje Prezydium Episkopatu Polski w liście do papieża Benedykta XVI. Polscy biskupi zapewniają też nowego Papieża o swojej codziennej modlitwie w jego intencji.

* Mszą św. przy Szałasowym Ołtarzu pod Turbaczem Fundacja Szlaki Papieskie zapoczątkowała 24 kwietnia letni sezon wędrówek śladami Karola Wojtyły.

* W 1008. rocznicę męczeńskiej śmierci św. Wojciecha wierni archidiecezji gdańskiej, której jest on patronem, odbyli pielgrzymkę z jego relikwiami.

* Ogólnopolską pielgrzymką do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu zainaugurowali członkowie NSZZ „Solidarność” obchody 25-lecia powstania związku.

* Elementy Skarbu Tysiąclecia (zwanego Skarbem Średzkim), pochodzące z XIV wieku, skradzione podczas wykopalisk w 1985 roku w Środzie Śląskiej, odzyskali policjanci z CBŚ w Olsztynie. Policja oszacowała odzyskane dzieła na 6,5 miliona złotych.

* Około 13 tys. dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z 18 diecezji wzięło udział w ogólnopolskim konkursie pt. „Żyć Eucharystią”. Finał rywalizacji odbył się w Warszawie 24 kwietnia. Laureatami w kategoriach plastycznej, fotograficznej i wiedzy o Eucharystii zostali: Mateusz Maciejak z Gorzowa Wielkopolskie-go, Honorata Bocheńska z Kargowa oraz Filip Czop ze Świebodzic.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama