Nowy numer 48/2020 Archiwum

Krótko

* Ks. prof. Ryszard Rumianek został wybrany na rektora Uni-wersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego. 1 września zastąpi na tym stanowisku ks. prof. Romana Bartnickiego. Nowy rektor UKSW ma 58 lat i jest biblistą.

* Z okazji 40. rocznicy słynnego orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie” episkopaty Polski i Niemiec zamierzają ogłosić wspólny list pasterski. Biskupi chcą poruszyć w nim m.in. problematykę odszkodowań, o które występuje Powiernictwo Pruskie.

* Odnowioną trasę turystyczną, zwaną Szlakiem Papieskim na Podkarpaciu, na początku czerwca udostępni turystom przemyski PTTK. Szlak ten powstał w 1991 r., po wizycie Ojca Świętego. Wiedzie przez najpiękniejsze okolice Po-górza Przemyskiego. Rozpoczyna się w podprzemyskim forcie Helicha, a kończy w Kalwarii Pacławskiej.

* W Gdańsku Wrzeszczu odsłonięto tablicę poświęconą pamięci 22 ofiar wybuchu gazu w wieżowcu. Odbyło się to w 10. rocznicę tragedii. W uroczystości uczestniczyło kilkadziesiąt osób, m.in. te, które przeżyły katastrofę, i rodziny ofiar. Tablicę zawieszono na budynku wybudowanym w miejscu, gdzie stał wyburzony po tragedii dziesięciopiętrowiec.

* Podczas debaty w Sejmie wszystkie kluby poselskie poparły decyzję rządu o wycofaniu do końca roku polskich żołnierzy z Iraku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama