Nowy numer 49/2020 Archiwum

Jan, Paweł, Karol

Bytom. – Zawsze marzyłem, żeby mieć trzech synów, myślę, że tacy zdrowi urodzili się za sprawą Ojca Świętego – mówi Janusz.

W środę, 6 kwietnia o godzinie 11 minut 14, 15 i 16 w Bytomiu przyszli na świat trzej synowie Kingi i Janusza Adamców. Rodzice wspólnie zdecydowali, że na cześć Jana Pawła II dzieci będą nosić imiona Jan, Paweł i Karol.

– Przy ciąży trzyjajowej, gdy dzieci nie pochodzą z tego samego zarodka, prawdopodobieństwo przyjścia na świat noworodków tej samej płci jest bardzo niewielkie – informuje ginekolog dr Grzegorz Mańka, który opiekował się matką przez 35 tygodni ciąży. Trojaczki, które przyszły na świat za pomocą cesarskiego cięcia, ważyły 2,2, 2,4 i 2,15 kg.

Janusz jest nauczycielem akademickim, 27-letnia Kinga – mistrzem fryzjerskim. Małżeństwem są od czterech lat i mieszkają w Katowicach. Nigdy osobiście nie spotkali się z Ojcem Świętym, ale uczestniczyli w jego pielgrzymkach do Ojczyzny, także szczególnie ważnej dla Janusza, katowiczanina – na Muchowcu. – Sam fakt, że w tych niezwykłych dniach przyszła nam na świat trójka chłopców, daje nadzieję – mówi ojciec. – Wierzymy, że będzie się nimi opiekował Jan Paweł Wielki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama