Nowy numer 28/2018 Archiwum

Dom Aniołów Stróżów

KRUSZWICA. Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej otworzyła swoją kolejną placówkę opiekuńczo-wychowawczą: „Dom Aniołów Stróżów” w Kruszwicy.

Mieści się w nim ochronka dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz klub młodzieżowy dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Oficjalnego otwarcia i poświęcenia placówki dokonał biskup pomocniczy Bogdan Wojtuś. Do ochronki uczęszcza 20 maluchów, do klubu zaś ponad 50 ich starszych kolegów. „Dom Aniołów Stróżów” nie jest jedyną placówką uruchomioną przez gnieźnieńską Caritas w październiku.

W połowie miesiąca w Bielicach k. Mogilna otwarto Warsztaty Terapii Zajęciowej „Radosne serca”, w których pomoc i opiekę znajdą osoby niepełnosprawne mieszkające na terenie powiatu mogileńskiego, które ukończyły 16 lat i nie są objęte obowiązkiem szkolnym. Do ich dyspozycji przygotowano m.in. pracownię krawiecką, plastyczną, stolarską oraz gospodarstwa domowego, a także gabinet fizjoterapii oraz salę naukową wyposażoną w sprzęt komputerowy.

Uczestnicy zajęć będą mogli także korzystać z pomocy logopedy, psychologa, pracownika socjalnego oraz pielęgniarki. Warsztaty „Radosne serca” mieści się w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama