Nowy numer 47/2020 Archiwum

Krótko

* Partia Demokratyczna – tak będzie nazywała się nowa formacja centrowa, tworzona przez szefa UW Władysława Frasyniuka i wicepremiera Jerzego Hausnera. Deklarację ideową nowej formacji podpisało 176 ludzi nauki, kultury, przedstawicieli organizacji samorządowych i pozarządowych. Nowa partia zostanie oficjalnie powołana prawdopodobnie podczas kwietniowego kongresu Unii Wolności.

* Żołnierze z północnej Polski, którzy powrócili z Iraku, obawiają się, że mogą być nosicielami chorób tropikalnych, szczególnie amebozy. Twierdzą, że wojsko nie zapewnia im badań m.in. na wykrycie ameby.

* Gwałtownie rośnie liczba pozwów rozwodowych i wniosków o separację. Według najnowszych danych Ministerstwa Sprawiedliwości, w 2004 r. do sądów wpłynęło 106 tys. spraw rozwodowych (w 2003 r.– 86 tys.) i 23 tys. spraw o separację (w 2003 r. – 7,6 tys.).

* Syn nazisty i esesmana, Günther von Agens zamierza w Sieniawie Żarskiej, koło zachodniej granicy, zbudować filię zakładu preparowania zwłok, które później będą pokazywane na obwoźnej wystawie. Niektóre wypreparowane ludzkie zwłoki to ciała skazańców z chińskich więzień.

* 10 marca w śląskich kopalniach odbędzie się referendum, w którym górnicy opowiedzą się za lub przeciw planowanej przez rząd prywatyzacji spółek węglowych. Dwa lata temu w podobnym referendum za prywatyzacją było zaledwie 0,9 proc. górników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama