Nowy numer 48/2020 Archiwum

Krótko

* Stowarzyszenie Pamięci Narodowej powstało z inicjatywy czytelników dziennika „Rzeczpospolita”. Jego celem ma być podtrzymywanie tradycji narodowej i niepodległościowej, rozwijanie świadomości historycznej, narodowej i obywatelskiej oraz upowszechnianie wiedzy o losach narodu polskiego w XX w., w tym o zbrodniach i represjach politycznych. Prezesem została Olga Krzyżanowska.

* Sacrofilm, czyli Dni Filmu Religijnego, po raz 10. zorganizowano w Zamościu. Odbywały się one w ramach obchodów Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Przegląd otworzył pokaz filmu „Il Misionero” w reżyserii W. Staronia. W ramach spotkań zaprezentowano 10 filmów fabularnych i dokumentalnych, które niosą przesłanie religijne i promują duchowe i moralne wartości.

* Ks. Jerzy Zając, dyrektor Caritas Diecezji Płockiej, został wybrany na przewodniczącego Rady Programowej Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Rada składasię z 5 osób, jest powoływana przez Zarząd Województwa Mazowieckiego.

* Na modlitwie w intencji ofiar tsunami zgromadzili się 20 stycznia w warszawskiej synagodze Nożyków Żydzi, chrześcijanie i muzułmanie. W obecności ambasadorów poszkodowanych państw rabin, ksiądz katolicki i biskup ewangelicki odczytali psalmy. Rabin Schudrich odmówił też kadisz – żydowską modlitwę za zmarłych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama