Nowy numer 49/2020 Archiwum

Zbierali datki dla ofiar tsunami

Caritas. Za pośrednictwem polskich misjonarzy pracujących w Azji Południowo-Wschodniej Caritas Polska zamierza zorganizować długofalową pomoc ofiarom kataklizmu, który nawiedził ten rejon 26 grudnia ub.r. W krajach dotkniętych przez żywioł pracuje około 30 misjonarzy z Polski. Wszyscy mogą liczyć na wsparcie – zapewniają dyrektorzy Caritas.

W Polsce nieustannie trwa zbiórka pieniędzy przeznaczonych na pomoc poszkodowanym. Caritas Archidiecezji Krakowskiej zebrała na ten cel 150 tys. zł. Ponad 5 tys. dolarów przekazała Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska”.

Caritas Archidiecezji Łódzkiej zorganizowała loterię fantową, z której dochód zasili fundusz pomocowy, a gliwiczanie pomagają mieszkańcom Sri Lanki – jednego z najbiedniejszych krajów poszkodowanych w wyniku kataklizmu – za pośrednictwem konsulatu tego kraju w Gliwicach.

9 stycznia przed kościołami w całej Polsce zbierano ofiary, które za pośrednictwem Caritas Polskiej zostaną przekazane na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi i tsunami, które nawiedziło Azję Południowo--Wschodnią. Zbiórka została zorganizowana w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, skierowany do biskupów polskich diecezji.

Pieniądze można wpłacać również bezpośrednio na konto Caritas Polskiej: PKO BP S.A. I O/Centrum w Warszawie 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526, z dopiskiem: „Trzęsienie ziemi w Azji”

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama