Nowy numer 49/2020 Archiwum

Adopcja na Odległość

Caritas Polska rozpoczęła długofalowy program pomocy dla dzieci osieroconych w wyniku trzęsienia ziemi i tsunami, jakie nawiedziły Azję Południowo-Wschodnią. Projekt nosi nazwę „Adopcja na odległość”.

Pomoc polega na comiesięcznym przekazywaniu dowolnej zadeklarowanej kwoty na konto Caritas Polskiej. Pieniądze te, za pośrednictwem misjonarzy, duchownych oraz pracowników lokalnych i międzynarodowych struktur Caritas działających w krajach dotkniętych kataklizmem, będą wydawane na zakup żywności, odzieży, lekarstw dla konkretnego osieroconego dziecka oraz na zapewnienie mu opieki.

W późniejszym etapie środki te będą przeznaczane również na opłacenie kosztów jego nauki. Osoby podejmujące się adopcji na odległość zobowiązują się również do modlitwy za adoptowane dziecko czy ofiarowanie w jego intencji jakiejś ofiary lub cierpienia.

Aby przystąpić do akcji, należy wypełnić specjalną deklarację, którą można otrzymać w Caritas oraz wpłacić zadeklarowaną kwotę na konto: PKO BP SA I O/Centrum Warszawa nr 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526, z dopiskiem „Azja – Adopcja na odległość”.

Korespondencję z dopiskiem „Adopcja na odległość” należy przesyłać pod adresem: Caritas Polska, Skwer Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 9, 01–015 Warszawa. Szczegółowe informacje o akcji można znaleźć na stronie internetowej www.caritas.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama