GN 28/2018 Archiwum

Razem w obronie niedzieli

Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”, koordynator akcji „Przymierze na rzecz wolnej niedzieli”:

– Do tej pory jako związki zawodowe walczyliśmy o wolne niedziele samotnie. I udało się ustanowić 12 niepracujących dni świątecznych w roku. Teraz tworzymy platformę stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, autorytetów, osób fizycznych, które wspólnie będą lobbować i promować niedzielę jako dzień świąteczny.

Swoje działania chcemy prowadzić w ramach „Przymierza na rzecz wolnej niedzieli”, do którego przystąpiło już ponad dwudziestu partnerów. Chcemy uświadamiać ludziom, że idąc w niedzielę do sklepu, pośrednio przyczyniają się do tego, że tysiące pracowników usług – nie tylko handlu – musi w tym dniu zostawić swoje rodziny i pójść do pracy.

Chcemy też wspólnie, w ramach Przymierza, opracować projekt ustaw, które ograniczałyby pracę w niedzielę do absolutnie koniecznego minimum. Może nawet należałoby pójść wzorem Niemiec i wpisać wolne niedziele do konstytucji.

Wszyscy, którzy chcieliby przyłączyć się do „Przymierza na rzecz wolnej niedzieli”, mogą skontaktować się z Krajowym Sekretariatem BHiU, ul. Floriana 7, Katowice, tel. 0 505-085-570, solidbhiu@poczta.onet.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama