Nowy numer 32/2022 Archiwum

"Papież nie myśli o ustąpieniu" - mówi dawny rzecznik kard. Bergoglio

Były rzecznik Franciszka z czasów, gdy kard. Jorge Bergoglio był arcybiskupem Buenos Aires, odrzucił spekulacje mediów o możliwym wcześniejszym ustąpieniu papieża Franciszka. „Papieża będziemy jeszcze mieli przez jakiś czas”, zacytował argentyński dziennik „Clarin” wpis na portalach społecznościowych byłego rzecznika diecezji Buenos Aires, Guillermo Marco, po spotkaniu z Franciszkiem w Rzymie 11 czerwca. Według jego relacji, papież był pogodny i powraca do zdrowia. W żadnym wypadku nie myśli o rezygnacji.

Tego samego dnia papież przyjął innego ważnego gościa z Argentyny, Eduardo Duhalde. Były prezydent powiedział argentyńskiej gazecie „La Nación”, że tematem rozmowy z Ojcem Świętym była sytuacja w jego ojczyźnie, ale papież nie chciał ingerować w sprawy wewnętrzne kraju. Duhalde odniósł wrażenie, że Franciszek jest w dobrej kondycji i że czuje się coraz lepiej.

Ostatnio media międzynarodowe media spekulowały na temat możliwej rezygnacji papieża Franciszka ze względu na jego stan zdrowia i zaawansowany wiek (85 lat). W piątek Watykan ogłosił, że papież jest zmuszony odwołać zaplanowaną na początek lipca podróż do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego z powodu utrzymujących się problemów z kolanem.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze