GN 28/2018 Archiwum

Papież modli się za lotników

Słowa solidarności z cierpiącymi w wyniku katastrofy wypowiedział po polsku Benedykt XVI podczas modlitwy „Anioł Pański”. Wcześniej w jego imieniu kondolencje na ręce biskupa polowego Wojska Polskiego Tadeusza Płoskiego złożył sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Tarcisio Bertone.

„Jego Świątobliwość Benedykt XVI poinformowany o katastrofie lotniczej, jaka zdarzyła się 23 stycznia br. pod Mirosławcem k. Szczecina, w której poniosła śmierć elita dowódców wojskowych polskich sił lotniczych, przesyła na ręce Księdza Biskupa Rodzinom i Bliskim tragicznie zmarłych Lotników wyrazy serdecznego współczucia. Poleca Bogu w modlitwie wszystkich, którzy z bolesnym sercem przeżywają śmierć swoich ukochanych Mężów, Ojców, Dowódców, Przyjaciół, najbliższych Kolegów i Współpracowników.

Ich życie zostało tragicznie przerwane na lotniczym szlaku, w powrotnej drodze z konferencji na temat »Bezpieczeństwa lotnictwa wojskowego«. Umacnia nas ufność w Bożą Opatrzność, która pozwala wierzyć, że ich powołanie, starania, życiowy dorobek znalazły swoje dopełnienie w chwale przedwiecznego Ojca.

Niech dla wszystkich umocnieniem będą słowa z Apokalipsy św. Jana Apostoła: »Błogosławieni, którzy w Panu umierają, niech odpoczną od swoich mozołów, bo idą wraz z nimi ich czyny«”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama