Nowy numer 42/2019 Archiwum

Odważna religia

Jeżeli chrześcijaństwo jest - co się zdarza - przez niektórych niezbyt lubiane, a przez innych aktywnie zwalczane, to przede wszystkim z powodu odwagi.

Chrześcijaństwo rzeczywiście jest odważne. Bo wychodzi na sam środek świata i mówi: tylko ja znam sposób na pokonanie największego wroga człowieka, jakim jest śmierć. Co więcej, to moje lekarstwo na nią jest jedyne. Nazywa się Jezus Chrystus. I nie wolno się łudzić – mówi dalej chrześcijaństwo – by ktoś kiedykolwiek odkrył inne lekarstwo na śmierć.

Jeżeli ofiary zamachu w moskiewskim metrze nie przepadną w nicość – a nie przepadną – to tylko dzięki Jezusowi. Jeżeli Żydzi będą żyć wiecznie – a będą – to tylko dzięki Jezusowi. Jeżeli muzułmanie trafią do nieba – a trafią – to też tylko dzięki Jezusowi, który umarł, zmartwychwstał i żyje – a oni wraz z Nim. Od dwóch tysięcy lat Kościół tak naprawdę nie robi nic innego, jak próbuje przekonać świat, że śmierć jest nieuchronna, ale życie pewne. Dzięki Jezusowi. Tylko tyle i aż tyle.

Drodzy Czytelnicy
Stworzeni jesteśmy do nieśmiertelności,
a jednocześnie widzimy, jak ucieka nasze życie.
Z każdym rokiem coraz szybciej.
W imieniu całej redakcji życzę wiary,
że miłość Boga objawiona w Jezusie Chrystusie,
który umarł i zmartwychwstał, nie przeminie.
A my nie przeminiemy wraz z Nim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji