Nowy numer 08/2024 Archiwum

Liczymy na pomoc nienarodzonych

Burzliwe dni przeżyliśmy w redakcji po ujawnieniu przez „Gazetę Wyborczą”, że Alicja Tysiąc w sądzie będzie domagała się od redaktora naczelnego „Gościa” odszkodowania za naruszenie dóbr osobistych.

Takiego zainteresowania ze strony innych mediów nie pamiętają najdłużej pracujący w „Gościu” dziennikarze. Można uznać, że to zainteresowanie jest naturalne. Media zawsze interesują się sensacyjnymi wydarzeniami.

A to, co zrobiła pani Tysiąc, jest sensacyjne. Bo czy jako coś normalnego i zwyczajnego można określić próbę zmuszenia katolickiego pisma do zaprzeczania sprawom oczywistym? Pozbawienie innego człowieka życia jest przecież zabójstwem. Z tym każdy się zgadza.

A naukowcy już dawno dowiedli, że rozwijające się pod sercem matki dziecko jest człowiekiem. Zadaniem przyzwoitych dziennikarzy natomiast jest przekazywanie prawdy, nazywając rzeczy po imieniu. Tak w „Gościu” rozumiemy sens naszej pracy.

Doskonale wiemy, że naszymi artykułami nie zamkniemy wszystkich klinik aborcyjnych na świecie. Nasze pióra nie gwarantują 100-procentowej skuteczności w walce o ochronę poczętego życia. Ale znamy skuteczne narzędzie.

Jest nim moc modlitwy, także za wstawiennictwem zabitych niewinnych poczętych dzieci. O sile takiej modlitwy przekonali się m.in. obrońcy życia z Wiednia, gdzie zbankrutowała klinika aborcyjna, przed którą się modlili (więcej na str. 36–38).

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy