Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Nabożeństwo majowe w samochodzie

Wiele rzeczy na tym świecie się zmienia. Rybacy znad Bałtyku zamiast sami łowić ryby, wożą w morze wędkarzy. Dobrze na tym zarabiają i są zadowoleni.

Podobnie jak wędkarze, którzy pobujają się na falach w małym kutrze i wyciągną z wody kilka dorszy (str. 42). Zmieniają się też ceny mieszkań. W Krakowie wartość metra kwadratowego mieszkania dochodzi do 7 tys. zł (str. 32). To dobra i zła wiadomość. Zła – bo drogo, dobra – bo świadczy o tym, że w Polsce jest wielu ludzi, których stać na takie mieszkania.

Z kolei niektórych europosłów dotknęła nieznana dotąd choroba, nazwana przez Jacka Dziedzinę (str. 36) fobofobią. Na razie sytuacja jest beznadziejna, gdyż na fobofobię nie wynaleziono skutecznego lekarstwa.
A co się nie zmienia? Maj. Jak co roku jest piękny. I jak co roku ofiarowany Matce Bożej. Nie wiem, kto z Państwa ma zwyczaj chodzić na nabożeństwa majowe. Może niewielu.

A szkoda, bo maj jest jeszcze piękniejszy, jeżeli choć raz zaśpiewa się w kościele Litanię Loretańską. Gdyby ktoś nie miał tego szczęścia – bo praca, bo inne obowiązki, bo nie ma takiego zwyczaju – to proszę nabożeństwo majowe urządzić sobie choćby w samochodzie.

Jak? Słuchając płyty „Ave Maria”, dołączonej do tego wydania „Gościa”. A ponieważ dla Maryi w ciągu wieków tworzyli najlepsi, jest czego posłuchać, jest się czym wzruszyć. A od wzruszenia już tylko krok do modlitwy. W moim prywatnym rankingu na pierwsze miejsce wysuwam utwór Cacciniego. To ten pod numerem 8.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się