Nowy numer 20/2019 Archiwum

Jesteś świadkiem zmartwychwstania

Próżno szukać w Ewangeliach opisu zmartwychwstania Chrystusa. Nikt nie widział, jak i kiedy to się stało.

Niewiasty, które w niedzielny poranek o świcie przyszły do grobu, zobaczyły tylko porzucony całun i chustę, w które owinięte było ciało Mistrza. Pusty grób zastali wezwani przez Marię Magdalenę Piotr i Jan. Zrozumieli: Jezus żyje! Niebawem mieli ujrzeć Zmartwychwstałego na własne oczy.

Dotknąć Go własnymi rękami. Rozmawiać z Nim przy kolacji. Te spotkania radykalnie odmieniły życie tchórzliwego Piotra, opłakującej śmierć Nauczyciela Marii Magdaleny, niedowiarka Tomasza, zgorzkniałych uczniów z Emaus... Stali się świadkami zmartwychwstania.

Zmartwychwstały Chrystus żyje dziś w Kościele. Pozwala się odkryć i spotkać przez wiarę. Takie spotkanie odmienia życie współczesnych świadków Jego zmartwychwstania
 

Drodzy Czytelnicy

W promieniach Wielkanocnego Poranka jaśnieje nowe życie,a śmierć okazuje się początkiem życia wiecznego. Życzymy Wam,by spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem w Eucharystii odmieniło Wasze serca i codzienność.

Redakcja „Gościa Niedzielnego”

 
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji