Nowy numer 23/2020 Archiwum

Z nieba na ziemię

Co odróżnia chrześcijaństwo od innych religii? Odpowiedź na to pytanie zawsze była ważna, ale odkąd Polacy gromadnie zaczęli jeździć po świecie, stała się jeszcze bardziej konieczna.

Weźmy chociażby taki Londyn, gdzie żyją dziś tysiące Polaków. Na każdym kroku można tam spotkać muzułmanów, buddystów czy sikhów. Śmiem twierdzić, że niewielu katolików potrafi uchwycić zasadniczą różnicę między chrześcijaństwem a pozostałymi religiami. Potwierdzają to moje prywatne badania, które na tę okoliczność przeprowadziłem.

Zresztą, proszę spróbować samemu zmierzyć się z tym pytaniem. Tym, którzy z odpowiedzią nie mieli kłopotu, gratuluję. Pozostałych odsyłam do tekstów „Drabina z nieba” (str. 23) oraz „Prawdziwa siła jest bezbronna” (str. 24). Powiem tylko tyle, że zasadnicza różnica tkwi w kierunku.

Chrześcijaństwo mówi, że to Bóg przyszedł do człowieka, nie odwrotnie: „Bóg tak stęsknił się za człowiekiem, że się nim stał”. Kierunek jest wyraźny: z nieba na ziemię. Stąd tytuł tekstu „Drabina z nieba”. Pozostałe religie – oczywiście bardzo upraszczając – głoszą, że to człowiek stara się dosięgnąć Boga.

 

Szanowni Czytelnicy,
serdecznie życzę, by prawda o Bogu,
który tęskniąc za człowiekiem,
stał się jednym z nas,
nieustannie przemieniała Wasze serca.
,?b>


Ps. Następny „Gość Niedzielny” za dwa tygodnie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji